.TR ALAN ADLARINDA ÖN SİPARİŞLE BELGESİZ KAYIT DÖNEMİ BAŞLADI

.com.tr, .net.tr ve .org.tr alan adlarını belgesiz kayıt edebilirsiniz!

Biz sizi arayalım?

Kurulum / Yönetim ve Danışmanlık

Sunucu yönetim hizmetlerimiz sayesinde işletmeniz veya projeniz için size öncü oluyoruz! Yönetim hizmetlerimizde sunucunuzun düzenli performans optimizasyonlarını yapıyor ve oluşabilecek güvenlik tehditlerine, virüslere karşı gerekli monitoring işlemlerini sağlıyoruz.

İyileştirme ve Denetleme

Web sitelerinizi taşıyalım

7/24 Monitoring

Ücretsiz!

Kurulum ve Planlama

Postalarınızı geri getirin.

7/24 Teknik Destek

Bir tık uzağınızdayız!

Yönetim/Danışmanlık Nedir?

BT danışmanlık hizmeti, firmanızın mevcut ve gelecek operasyonları göz önünde bulundurularak ihtiyacınız olabilecek sistemlerin ve BT kaynaklarının sağlanmasında rol oynayan bir yardımcıdır. Gelişen teknoloji ile piyasaya sürülmüş birçok ürün ve servisten sizin için en uygun olanı seçmek zaman kaybına sebep olabilir. Ancak Kapteyan’ın sunmuş olduğu IT danışmanlık hizmetinden yararlanarak, bilişim teknolojileri sistemleriniz için en uygun seçenekleri kolayca belirleyebilirsiniz. Danışmanlık hizmetleri kapsamında günümüz pazar dinamiklerine uyum sağlamanıza ve karşılaştığınız tehditler ne olursa olsun rekabet etmeye devam etmenize yardımcı olacak stratejiler belirlenmektedir.

Kapteyan sunmuş olduğu danışmanlık hizmeti ile işletmeniz için son derece etkili bilişim teknolojileri stratejileri oluşturarak, kuruluşunuzu ileriye taşımanıza, mevcut ve olası tüm problemleriniz için yenilikçi çözümler uygulamanıza yardımcı olmaktadır. Alanında uzman birbirinden değerli bilişim teknolojileri kadrosu ile Kapteyan, bulut stratejisi, BT bütçe planlaması, risk yönetimi, felaket kurtarma planlaması, iş sürekliliği planlaması, BT değerlendirmesi , stratejik planlama, iletişim ve BT hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli konularda stratejik rehberlik sağlamaktadır.

Sizler de Kapteyan’ in danışmanlık hizmetinden faydalanarak tüm bilişim teknolojileri operasyon ve planlamalarınızda ihtiyacınız olan optimum çözümlere sahip olarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bulut Stratejisi

Net, anlaşılır ve esnek bir uygulama planı ile işletmenizin ihtiyaçları ve güvenlik gereksinimleri doğrultusunda size en uygun bulut altyapı stratejileri belirlenerek, uzun ömürlü ve yüksek performanslı bilişim teknolojileri altyapıları yaratılmış olur.

BT Bütçe Planlaması

Bilişim teknolojileri ihtiyaçlarınız için sahip olmanız gereken altyapı kaynaklarını ve bu kaynaklar için sahip olduğunuz bütçenin en doğru şekilde harcanması konusunda sizlere destek olarak, doğru bir bilişim teknolojileri bütçe planlaması ile sürecin sorunsuz ilerlemesini sağlıyoruz.

Risk Yönetimi

Tüm bilişim teknolojileri süreçlerinizde ortaya çıkabilecek risklerin önceden düşünülmesi, bu riskler için çözüm ve eylem planlarının hazırlanarak, mevcut süreç içerisinde çözümün en kısa sürede uygulanmasını kapsar. Bu sayede tüm bilişim teknolojileri süreçleriniz kesintisiz bir şekilde ilerler.

Danışmanlık Hizmetinin Avantajları!

Google'da yükselmenin, daha fazla kelimede sıralama kazanmanın ve ziyaretçi sayısını arttırmanın en önemli kriterlerinden biri SSL Sertifikasıdır.

Verimlilik

Codit'in danışman kadrosu, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizler için en uygun sistem ve servislerin yapılandırılmasını sağlayarak tüm BT altyapınızın maksimum verimlilikle çalışmasına katkı sağlar.

Maliyet Tasarrufu

Codit danışmanları sahip olduğu bilgi ve deneyim ile ihtiyaçlarınız için tam da size uygun çözümler sunarak bilişim teknolojileri altyapı harcamalarınızda çok büyük tasarruflar etmenizi sağlar.

Uzmanlık

Kurum içi BT elemanlarının uzmanlık bilgisi yeterli olmayabilir. Ancak danışmanlık hizmetimiz ile Codit'in alanında uzman BT ekibi, sizlere birçok konuda yardımcı olarak sorunların çözümünü sağlar.

Maksimum Güvenlik

BT danışmanlarımız, ağınızdaki ve sistemlerinizdeki güvenlik tehditlerini tanımlayabilir ve bu güvenlik tehditlerini çözerek sistemlerinizin çok daha güvenli olmasını sağlar.

Daha Hızlı Proje Süreçleri

Codit danışman kadrosu ihtiyaçlarınız doğrultusunda hızlı çözümler geliştirerek, tüm proje süreçlerinizin en verimli ve en kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Birçok Alanda Danışmanlık Hizmeti

Codit danışman kadrosu sizlere stratejik planlama, iletişim, iş sürekliliği planlaması, felaket kurtarma, risk yönetimi gibi konular başta olmak üzere birçok alanda hizmet sağlar.

IT Danışmanlık Hizmeti ile İlgili Sorularınız Mı Var?

Kapteyan Bilişim Teknoloji'nin sunmuş olduğu bu hizmet hakkında aklınıza takılan sorular veya almak istediğiniz bilgiler mi var? Dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere en iyi fiyat teklifini sunmak için telefon numaranızı bırakın sizleri arayalım.

Firewall – Güvenlik Duvarı Hizmeti ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Firewall hizmetimizle ilgili en çok sorulan soruları sizler için yanıtladık. Aklınıza takılan diğer sorular için uzman destek ekibimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Firewall Hizmeti Nedir?

Firewall yani güvenlik duvarı hizmeti oluşabilecek tehditlere karşı kurumsal altyapınızı hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sunucu veri koruma hizmetidir.

AHangi Firewall Hizmetlerini Sunuyorsunuz?

Sağladığımız firewall hizmetleri arasında Layer 4 Stateless Firewall, Layer 7 Filtreleme ve Ters Proxy Servisi, DDoS atak filtreleme, UDP atak filtreleme, SYN Spoofing atak filtreleme, IPS Firewall hizmeti sayılabilir. Ayrıca saldırı tespiti ve loglama hizmeti de sunmaktayız.

IP Tabanlı Bloklama Yapabilir miyiz?

Kapteyan Firewall hizmeti IP tabanlı sunucu bloklama işlemine olanak tanımaktadır. Engellemeyi tercih ettiğiniz bilgisayar ve sunucular, kurumsal sunucunuza hiçbir şekilde erişim sağlayamaz.

Ülke Bazlı Bloklama Yapabilir miyiz?

Güvenlik duvarı hizmetimiz ile sunucunuza erişmesini istemediğiniz ülkelerden gelen erişimleri engelleyebilirsiniz. Talep etmeniz durumunda sunucunuza sadece Türkiye içerisinden erişim sağlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Anti-DDoS Koruması Nasıl Sağlanıyor?

Anlaşmalı olduğumuz Türk Telekom ve yurt dışı operatör tarafından kullanılan ekipman ve internet bant genişliği çift taraflı olarak sağlanmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında sektörde lider konumunda bulunan en büyük operatörlerle çalışmaktayız. Yurtdışında 2000 Gbps, yurtiçinde ise 320 Gbps kapasite ile Anti-DDoS hizmeti sunuyoruz.

Anti-DDoS Hizmetinin Ücretlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Müşteri odaklı bir fiyat politikası izlediğimiz bu hizmetimizde temiz trafik miktarına göre bir ödeme gerçekleştirirsiniz. Gelen saldırı daha büyük boyutta olsa bile size yansıyacak tutar sunucu hizmetinizin kotası kadar olacaktır. Bu sayede temizlenmiş trafik fiyatının üzerinde bir bedel ödemek zorunda kalmazsınız.

Anti-DDoS Hizmetini Özel İhtiyaçlarımıza Göre Yapılandırabilir miyiz?

Özel ihtiyaçlarınıza göre yapılandırma size özel olarak oluşturulacak Anti -DDoS alt yapısı ile mümkün olmaktadır. Bu hizmetin fiyat bilgisi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Genel Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Kullanım Koşulları'na ek olarak aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

Domain / Kayıt / Transfer / Yenileme / Geç Yenileme Koşulları

 • 5651 No'lu i̇nternet ortaminda yapilan yayınların düzenlenmesi̇ ve bu yayınlar yoluyla i̇şlenen suçlarla mücadele edi̇lmesi̇ hakkında kanuna uygun olmayan domainler kayıt / transfer edilmez.
 • Firmamız ilgili kurallara uygun olmayan domainleri önceden haber vermeksizin silme hakkını saklı tutar.
 • Domain Kayıt / Yenileme / Transfer işlemleri geri döndürülemeyen işlemlerdir. Ücret iadesi yapılamamaktadır.
 • Süresi dolan .com/.net/.org alan adlarının kullanım hakkı, yenileme işlemiyle uzatılmadığında; yenileme ücretine geçen süreye göre belirlenen gecikme ücreti ilave edilir. Bu süreçte, alan adınızın sizin için tamamen oyun dışı kalmaması adına domain Turhost tarafından belirli bir süre koruma altına alınır. Söz konusu süre domain uzantısına göre 1 ila 36 gün arasında değişmektedir. Alan adınızın süresi dolduğunda yenilenmemesi halinde ilk 4 gün için gecikme ücreti talep edilmez, ancak 5-10 gün aralığı için yenileme ücreti + 2,5$, 11-20 gün aralığı için yenileme ücreti + 4,5 $, 21-30 gün aralığı için yenileme ücreti + 12,5 $, 31-35 gün aralığı için ise yenileme ücreti + 22,5 $ gecikme ücreti talep edilmektedir.
 • Yenileme süresi geçip Redemption Period a giren alan adları uzantısına göre farklılık göstermekle birlikte .com/.net/.org alan adlarında $100 bedel karşılığında kurtarma işlemi yapılabilir.

.tr Ön Kayıt Koşulları

 • Kayıt işlemi TRABİS'e geçiş sonrasında yapılacaktır. Kayıt tarihi TRABİS tarafından duyurulacaktır.
 • İlk gelen alır kuralı geçerli olduğu için %100 domain kayıt garantisi bulunmamaktadır (Farklı bir kayıt kuruluşundan aynı alan adı için daha önce bir başkası tarafından ön sipariş verilmiş olabilir. Bu nedenle herhangi bir alan adı için ön sipariş talebinde bulunmak, o alan adını tahsis ettiğiniz anlamına gelmez).
 • Ön sipariş talebinde bulunulan alan adının kaydedilememesi durumunda ücret iadesi yapılacaktır.
 • BTK/TRABİS/NİC.TR belirli alan adlarının kaydedilmesini engelleyebilir, alan adı kaydedildikten sonra askıya alabilir veya kaydı iptal edebilir. Bu durumda ön sipariş ücreti iade edilir.
 • TRABİS'e geçiş işleminde kurumun kayıt ücretlerinde değişiklik yapacağını bildirmesi durumunda Turhost kayıt öncesinde ücret iadesi yapabilir veya ücret farkını talep edebilir.
 • Belgesiz domain kayıtlarında sahiplik bilgisi kayıttan sonra değişitirilemez. Kayıt öncesinde iletilen bilgilerin doğruluğu kullanıcının sorumluluğundadır.
 • TRABİS'e geçiş öncesinde ön sipariş talebinde bulunulan alan adının bir başkası tarafından belgeli olarak kaydedilmesi durumunda Turhost ücret iadesi yapar.
 • Turhost herhangi bir neden göstermeksizin ön sipariş işlemini ücret iadesi yaparak iptal edebilir.
 • TRABİS'e geçiş öncesi kayıtların açılmasına son 1 gün kalana kadar siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ön sipariş talebinde bulunulan alan adı için, genel kayıt dönemi başladıktan sonra cayma veya iade söz konusu değildir.
 • Domainin kaydedilmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

Taksitli Ödeme Seçenekleri

 • Taksit tutarı ve taksitten doğan vade farkı; banka ve kredi kartlarına göre farklılık gösterebilir.
 • Turhost taksitlendirme seçenekleri bankanızın sağlamış olduğu taksitli kartlarda geçerlidir.
 • Taksitli ödemeleriniz için Bonus, Axess, Maximum ve World kart kullanabilirsiniz.
 • Turhost ödemelerinin taksitlendirilmesi; 12 aya varan taksit seçeneklerini kapsar. Dilerseniz 2, 3, 6, 9 ve 12 taksitle ödeme yapabilirsiniz.