.TR ALAN ADLARINDA ÖN SİPARİŞLE BELGESİZ KAYIT DÖNEMİ BAŞLADI

.com.tr, .net.tr ve .org.tr alan adlarını belgesiz kayıt edebilirsiniz!

Biz sizi arayalım?

Yedekleme Hizmeti

Verileriniz artık tamamen güvende! Sunucuların arıza yapması, saldırılar sonucunda oluşacak hasarı gidermek için daima yedekli çalışmanız gerekir. Tarafımızdan sağlanan yedekleme hizmetleri ile kafanız rahat bir şekilde işlerinizi yönetebilir, tatile çıkabilirsiniz !

Otomasyon Altyapılı

Sistemler otomatik yedeklenir.

ISO 27001 Standartları

Regülasyonlarına uygun.

Yüksek Güvenlik ve Yedekleme

Yüksek güvenlik kriterlerinde

7/24 Teknik Destek

Bir tık uzağınızdayız!

Mevzuata uyumlu, kolay ve güvenli yedekleme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ad aspernatur cupiditate ducimus earum facilis ipsa maxime molestias, non provident reiciendis sunt veniam vero vitae! Dolorem eos nam quasi sint vero!

+ Veeam Backup

veeam Backup

Önden belirlenen zaman dilimlerinde otomatik yedekleme sayesinde veri kaybı yaşamayın, işinizi garanti altına alın!

+ VMWare Sanallaştırma

VMWare Sanallaştırma

Yatırım maliyetlerinden kurtuluni yedekleme prosedürlerinde tasarruf edin!

+ TurkNet Veri Merkezi

Siber Güvenlik ve Mevzuatlara Uyum

Verileriniz siber saldırılara karşı güvence altına alınır ve Vodafone Veri Merkezinde yedeklenerek yerleşik sunucularında barındırılır, yurtdışına çıkarılmaz.

Verileriniz kriz anlarında da güvende!

Kapteyanda bulunan sanal/fiziksel ya da müşteri lokasyonunda bulunan sanal sunucularınızın yedekleri ya da sunucu kopyaları (replikasyon) Turknet veri merkezlerinde tutulur. Kriz anında bilgiler yedekten döndürülür ya da sunucu kopyaları canlıya alınarak hizmet devam ettirilir.

Verilerinizi mevzuata uygun bir şekilde yedekleyin

ISO-27001 bankacılık mevzuatı gibi düzenlemeler ile bilgi güvenliği için zorunlu hale gelen yedekleme işlemleri için Kapteyan’ın Türkiye’de yerleşik olan veri merkezlerini tercih edin.Verilerinizi yedeklerken tüm regülasyonlara uyumlu çalışın.

Düşük maliyetler, esnek altyapı ve hızlı kurulum

Kapteyan Veri Yedekleme ve Kurtarma hizmetleri işletmenizin büyüklüğünden bağımsız her ihtiyaca yönelik esneklikte paketler ve özellikler sunmaktadır.

Alanında Uzman Dijital Danışmanlarımızla Görüşün

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ad aspernatur cupiditate ducimus earum facilis ipsa maxime molestias, non provident reiciendis sunt veniam vero vitae! Dolorem eos nam quasi sint vero!

* Bu hizmetten sadece kurumsal müşteriler faydalanabilir. Bireysel müşteriler yararlanamaz.

Domain kayıt, alan adı sorgulama ve hosting ile ilgili

detaylı bilgi için profesyonel destek ekibimiz yanınızda!

Firewall – Güvenlik Duvarı Hizmeti ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Firewall hizmetimizle ilgili en çok sorulan soruları sizler için yanıtladık. Aklınıza takılan diğer sorular için uzman destek ekibimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Firewall Hizmeti Nedir?

Firewall yani güvenlik duvarı hizmeti oluşabilecek tehditlere karşı kurumsal altyapınızı hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sunucu veri koruma hizmetidir.

AHangi Firewall Hizmetlerini Sunuyorsunuz?

Sağladığımız firewall hizmetleri arasında Layer 4 Stateless Firewall, Layer 7 Filtreleme ve Ters Proxy Servisi, DDoS atak filtreleme, UDP atak filtreleme, SYN Spoofing atak filtreleme, IPS Firewall hizmeti sayılabilir. Ayrıca saldırı tespiti ve loglama hizmeti de sunmaktayız.

IP Tabanlı Bloklama Yapabilir miyiz?

Kapteyan Firewall hizmeti IP tabanlı sunucu bloklama işlemine olanak tanımaktadır. Engellemeyi tercih ettiğiniz bilgisayar ve sunucular, kurumsal sunucunuza hiçbir şekilde erişim sağlayamaz.

Ülke Bazlı Bloklama Yapabilir miyiz?

Güvenlik duvarı hizmetimiz ile sunucunuza erişmesini istemediğiniz ülkelerden gelen erişimleri engelleyebilirsiniz. Talep etmeniz durumunda sunucunuza sadece Türkiye içerisinden erişim sağlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Anti-DDoS Koruması Nasıl Sağlanıyor?

Anlaşmalı olduğumuz Türk Telekom ve yurt dışı operatör tarafından kullanılan ekipman ve internet bant genişliği çift taraflı olarak sağlanmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında sektörde lider konumunda bulunan en büyük operatörlerle çalışmaktayız. Yurtdışında 2000 Gbps, yurtiçinde ise 320 Gbps kapasite ile Anti-DDoS hizmeti sunuyoruz.

Anti-DDoS Hizmetinin Ücretlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Müşteri odaklı bir fiyat politikası izlediğimiz bu hizmetimizde temiz trafik miktarına göre bir ödeme gerçekleştirirsiniz. Gelen saldırı daha büyük boyutta olsa bile size yansıyacak tutar sunucu hizmetinizin kotası kadar olacaktır. Bu sayede temizlenmiş trafik fiyatının üzerinde bir bedel ödemek zorunda kalmazsınız.

Anti-DDoS Hizmetini Özel İhtiyaçlarımıza Göre Yapılandırabilir miyiz?

Özel ihtiyaçlarınıza göre yapılandırma size özel olarak oluşturulacak Anti -DDoS alt yapısı ile mümkün olmaktadır. Bu hizmetin fiyat bilgisi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Genel Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Kullanım Koşulları'na ek olarak aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

Domain / Kayıt / Transfer / Yenileme / Geç Yenileme Koşulları

 • 5651 No'lu i̇nternet ortaminda yapilan yayınların düzenlenmesi̇ ve bu yayınlar yoluyla i̇şlenen suçlarla mücadele edi̇lmesi̇ hakkında kanuna uygun olmayan domainler kayıt / transfer edilmez.
 • Firmamız ilgili kurallara uygun olmayan domainleri önceden haber vermeksizin silme hakkını saklı tutar.
 • Domain Kayıt / Yenileme / Transfer işlemleri geri döndürülemeyen işlemlerdir. Ücret iadesi yapılamamaktadır.
 • Süresi dolan .com/.net/.org alan adlarının kullanım hakkı, yenileme işlemiyle uzatılmadığında; yenileme ücretine geçen süreye göre belirlenen gecikme ücreti ilave edilir. Bu süreçte, alan adınızın sizin için tamamen oyun dışı kalmaması adına domain Turhost tarafından belirli bir süre koruma altına alınır. Söz konusu süre domain uzantısına göre 1 ila 36 gün arasında değişmektedir. Alan adınızın süresi dolduğunda yenilenmemesi halinde ilk 4 gün için gecikme ücreti talep edilmez, ancak 5-10 gün aralığı için yenileme ücreti + 2,5$, 11-20 gün aralığı için yenileme ücreti + 4,5 $, 21-30 gün aralığı için yenileme ücreti + 12,5 $, 31-35 gün aralığı için ise yenileme ücreti + 22,5 $ gecikme ücreti talep edilmektedir.
 • Yenileme süresi geçip Redemption Period a giren alan adları uzantısına göre farklılık göstermekle birlikte .com/.net/.org alan adlarında $100 bedel karşılığında kurtarma işlemi yapılabilir.

.tr Ön Kayıt Koşulları

 • Kayıt işlemi TRABİS'e geçiş sonrasında yapılacaktır. Kayıt tarihi TRABİS tarafından duyurulacaktır.
 • İlk gelen alır kuralı geçerli olduğu için %100 domain kayıt garantisi bulunmamaktadır (Farklı bir kayıt kuruluşundan aynı alan adı için daha önce bir başkası tarafından ön sipariş verilmiş olabilir. Bu nedenle herhangi bir alan adı için ön sipariş talebinde bulunmak, o alan adını tahsis ettiğiniz anlamına gelmez).
 • Ön sipariş talebinde bulunulan alan adının kaydedilememesi durumunda ücret iadesi yapılacaktır.
 • BTK/TRABİS/NİC.TR belirli alan adlarının kaydedilmesini engelleyebilir, alan adı kaydedildikten sonra askıya alabilir veya kaydı iptal edebilir. Bu durumda ön sipariş ücreti iade edilir.
 • TRABİS'e geçiş işleminde kurumun kayıt ücretlerinde değişiklik yapacağını bildirmesi durumunda Turhost kayıt öncesinde ücret iadesi yapabilir veya ücret farkını talep edebilir.
 • Belgesiz domain kayıtlarında sahiplik bilgisi kayıttan sonra değişitirilemez. Kayıt öncesinde iletilen bilgilerin doğruluğu kullanıcının sorumluluğundadır.
 • TRABİS'e geçiş öncesinde ön sipariş talebinde bulunulan alan adının bir başkası tarafından belgeli olarak kaydedilmesi durumunda Turhost ücret iadesi yapar.
 • Turhost herhangi bir neden göstermeksizin ön sipariş işlemini ücret iadesi yaparak iptal edebilir.
 • TRABİS'e geçiş öncesi kayıtların açılmasına son 1 gün kalana kadar siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ön sipariş talebinde bulunulan alan adı için, genel kayıt dönemi başladıktan sonra cayma veya iade söz konusu değildir.
 • Domainin kaydedilmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

Taksitli Ödeme Seçenekleri

 • Taksit tutarı ve taksitten doğan vade farkı; banka ve kredi kartlarına göre farklılık gösterebilir.
 • Turhost taksitlendirme seçenekleri bankanızın sağlamış olduğu taksitli kartlarda geçerlidir.
 • Taksitli ödemeleriniz için Bonus, Axess, Maximum ve World kart kullanabilirsiniz.
 • Turhost ödemelerinin taksitlendirilmesi; 12 aya varan taksit seçeneklerini kapsar. Dilerseniz 2, 3, 6, 9 ve 12 taksitle ödeme yapabilirsiniz.