.TR ALAN ADLARINDA ÖN SİPARİŞLE BELGESİZ KAYIT DÖNEMİ BAŞLADI

.com.tr, .net.tr ve .org.tr alan adlarını belgesiz kayıt edebilirsiniz!

Biz sizi arayalım?

Load Balancer

Büyük projelerinizi birden fazla sunucuda çalıştırmanız gerekebilir ve bu yükleri hafifletmek için load balancer ile sunucularınızın yükünü azaltabilirsiniz. Kurumsal donanımlar ile sunucularınızı rahatlatmak için teklif alın!

F5 BIG-IP

Kurumsal Donanımlar

Active-Passive Cluster

%100 yedeklilik

SSL Offload

Donanımsal İşlemci

TCP Optimizasyonları

Hızlı siteler!

Yük Dengeleme Hizmeti ile Web Sitenizin Performansını Arttırın!

Turhost Load Balancer ile web uygulamalarınızı birden fazla web sunucuda barındırma şansını yakalayın, kesintisizlik oranlarınızı yükseltin.

Yük Dengeleme Hizmeti ile birlikte her türlü web uygulamasını her türlü yüksek trafik ve ağır yüklere uygun hale getirin


Size Özel Uygun Fiyatlı Yük Dengeleme ve Sunucu Kiralama Hizmetlerimiz İçin Bizimle İletişime Geçin

Load Balancer nedir ?

Aynı özelliğe sahip birden fazla uygulama servisinin ( örn: aynı içeriğe sahip birden fazla web sunucu) merkezi bir donanım üzerinden alacağı trafiğin paylaştırılması ve tek bir uygulama sunucusu gibi kullanıcılara yansıtılması yük dengeleme olarak tanımlanmaktadır.

Yük dengeleme hizmetinin bir diğer önemli özelliği de uygulama sunucularının herhangi birinde oluşabilecek arızaların kullanıcılara yansıtılmayacak şekilde load balancer cihazları tarafından farkedilebilmesi ve arıza giderilinceye kadar production ortamından çıkarılmasına olanak sağlayabilmesidir.

Çalışma Prensibi

Bir yük dengeleyici, istemcilerden gelen trafiği birden çok sunucuya dağıtır. Yük dengeleyici istemciler ve sunucular arasında bulunduğundan, ek güvenlik, performans, esneklik sağlayarak ve web sitenizi ölçeklendirmeyi basitleştirerek kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefler. İnternet kullanıcıları www.turhost.com gibi tek bir URL’ye bağlandığında yük dengeleyici bağlantıyı güvence altına alır. Sunuculardan en az meşgul olanın, en az bağlantı sayısına ve en iyi yanıt süresine sahip olanın hangisi olduğuna bakar ve istemciye en iyi hizmeti verebilecek olanın hangisi olduğuna karar verir.

Yük Dengeleme Hizmeti

Firmamız load balancer hizmetini kurumsal ölçekli F5 BIG-IP Donanımsal Load Balancer cihazları üzerinden vermektedir. Birbiriyle Aktif-Pasif Cluster yedekliliğine sahip iki cihaz üzerinden ve kesintisiz bir load balancing hizmeti hedeflenmektedir.

F5 BIG-IP Cihazı ile birlikte gelen SSL Offload özelliği sayesinde SSL erişimi için gerekli olan kriptolojik hesaplamalar ve bunun için gerekli yüksek işlemci gücü web sunucular üzerinden alınarak F5 Load Balancer cihazı üzerinde bulunan SSL offload network işlemcilerinde gerçekleşmekte ve web sunucunuzun işlemci gücünde dramatik bir artış sağlanabilmektedir.

Algoritmalar

Load balancer, güvenlik ve performans açısından trafiği sadece sağlıklı sunuculara iletmek için Health Checks denen bir kontrol mekanizmasına sahiptir. Uygunluk kontrolünden geçemeyen sunuculara, kontrole cevap verene kadar trafik iletilmez.

Load Balancer, bir kullanıcının isteğinin nereye yönlendirileceğine karar vermek için çeşitli algoritmalar ya da yöntemler kullanabilir. Hangi algoritmanın kullanılacağı; sunulan hizmet veya uygulamanın türüne ve istek sırasında ağ ve sunucuların durumuna bağlıdır.

%100 Yedekli Load Balancer

Aktif-Pasif Cluster yapısında çalışan birbirlerini yedekleyen donanımlar.

SSL Offloading

Web sitelerinin SSL iletişim işlemci yükünü web sunuculardan alır, sitenizi hızlandırır

HTTPS Compression

Tüm web sitesi içeriğini gzip ile sıkıştırır, kullanıcıların web sayfalarına daha hızlı erişimlerini sağlar

TCP Optimization

Kullanıcı ile sunucu arasındaki TCP protokolü bağlantılarını hızlandırır, dinamik olarak mobil veya desktop istemcilere göre erişimleri optimize eder.

HTTP Servis Takibi ile Kesintisiz Erişim

Arka plandaki tüm web sunucularının doğru çalıştığından emin olur, sorun yaşanan web sunucuyu devre dışı bırakarak kullanıcıların sorunsuz bir web deneyimi yaşamasını sağlar.

Uygun Fiyat Politikası

Kurumsal ölçekli bu hizmetin uygun fiyatlama politikası ile en ekonomik şekilde tüm sunucu müşterileri tarafından faydalanılmasını sağlar

Karar vermekte zorlanıyor musunuz ?

İletişim geçin ve ihtiyacınıza uygun paketi beraber seçelim.

Firewall – Güvenlik Duvarı Hizmeti ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Firewall hizmetimizle ilgili en çok sorulan soruları sizler için yanıtladık. Aklınıza takılan diğer sorular için uzman destek ekibimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Firewall Hizmeti Nedir?

Firewall yani güvenlik duvarı hizmeti oluşabilecek tehditlere karşı kurumsal altyapınızı hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sunucu veri koruma hizmetidir.

AHangi Firewall Hizmetlerini Sunuyorsunuz?

Sağladığımız firewall hizmetleri arasında Layer 4 Stateless Firewall, Layer 7 Filtreleme ve Ters Proxy Servisi, DDoS atak filtreleme, UDP atak filtreleme, SYN Spoofing atak filtreleme, IPS Firewall hizmeti sayılabilir. Ayrıca saldırı tespiti ve loglama hizmeti de sunmaktayız.

IP Tabanlı Bloklama Yapabilir miyiz?

Kapteyan Firewall hizmeti IP tabanlı sunucu bloklama işlemine olanak tanımaktadır. Engellemeyi tercih ettiğiniz bilgisayar ve sunucular, kurumsal sunucunuza hiçbir şekilde erişim sağlayamaz.

Ülke Bazlı Bloklama Yapabilir miyiz?

Güvenlik duvarı hizmetimiz ile sunucunuza erişmesini istemediğiniz ülkelerden gelen erişimleri engelleyebilirsiniz. Talep etmeniz durumunda sunucunuza sadece Türkiye içerisinden erişim sağlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Anti-DDoS Koruması Nasıl Sağlanıyor?

Anlaşmalı olduğumuz Türk Telekom ve yurt dışı operatör tarafından kullanılan ekipman ve internet bant genişliği çift taraflı olarak sağlanmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında sektörde lider konumunda bulunan en büyük operatörlerle çalışmaktayız. Yurtdışında 2000 Gbps, yurtiçinde ise 320 Gbps kapasite ile Anti-DDoS hizmeti sunuyoruz.

Anti-DDoS Hizmetinin Ücretlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Müşteri odaklı bir fiyat politikası izlediğimiz bu hizmetimizde temiz trafik miktarına göre bir ödeme gerçekleştirirsiniz. Gelen saldırı daha büyük boyutta olsa bile size yansıyacak tutar sunucu hizmetinizin kotası kadar olacaktır. Bu sayede temizlenmiş trafik fiyatının üzerinde bir bedel ödemek zorunda kalmazsınız.

Anti-DDoS Hizmetini Özel İhtiyaçlarımıza Göre Yapılandırabilir miyiz?

Özel ihtiyaçlarınıza göre yapılandırma size özel olarak oluşturulacak Anti -DDoS alt yapısı ile mümkün olmaktadır. Bu hizmetin fiyat bilgisi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Genel Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Kullanım Koşulları'na ek olarak aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

Domain / Kayıt / Transfer / Yenileme / Geç Yenileme Koşulları

 • 5651 No'lu i̇nternet ortaminda yapilan yayınların düzenlenmesi̇ ve bu yayınlar yoluyla i̇şlenen suçlarla mücadele edi̇lmesi̇ hakkında kanuna uygun olmayan domainler kayıt / transfer edilmez.
 • Firmamız ilgili kurallara uygun olmayan domainleri önceden haber vermeksizin silme hakkını saklı tutar.
 • Domain Kayıt / Yenileme / Transfer işlemleri geri döndürülemeyen işlemlerdir. Ücret iadesi yapılamamaktadır.
 • Süresi dolan .com/.net/.org alan adlarının kullanım hakkı, yenileme işlemiyle uzatılmadığında; yenileme ücretine geçen süreye göre belirlenen gecikme ücreti ilave edilir. Bu süreçte, alan adınızın sizin için tamamen oyun dışı kalmaması adına domain Turhost tarafından belirli bir süre koruma altına alınır. Söz konusu süre domain uzantısına göre 1 ila 36 gün arasında değişmektedir. Alan adınızın süresi dolduğunda yenilenmemesi halinde ilk 4 gün için gecikme ücreti talep edilmez, ancak 5-10 gün aralığı için yenileme ücreti + 2,5$, 11-20 gün aralığı için yenileme ücreti + 4,5 $, 21-30 gün aralığı için yenileme ücreti + 12,5 $, 31-35 gün aralığı için ise yenileme ücreti + 22,5 $ gecikme ücreti talep edilmektedir.
 • Yenileme süresi geçip Redemption Period a giren alan adları uzantısına göre farklılık göstermekle birlikte .com/.net/.org alan adlarında $100 bedel karşılığında kurtarma işlemi yapılabilir.

.tr Ön Kayıt Koşulları

 • Kayıt işlemi TRABİS'e geçiş sonrasında yapılacaktır. Kayıt tarihi TRABİS tarafından duyurulacaktır.
 • İlk gelen alır kuralı geçerli olduğu için %100 domain kayıt garantisi bulunmamaktadır (Farklı bir kayıt kuruluşundan aynı alan adı için daha önce bir başkası tarafından ön sipariş verilmiş olabilir. Bu nedenle herhangi bir alan adı için ön sipariş talebinde bulunmak, o alan adını tahsis ettiğiniz anlamına gelmez).
 • Ön sipariş talebinde bulunulan alan adının kaydedilememesi durumunda ücret iadesi yapılacaktır.
 • BTK/TRABİS/NİC.TR belirli alan adlarının kaydedilmesini engelleyebilir, alan adı kaydedildikten sonra askıya alabilir veya kaydı iptal edebilir. Bu durumda ön sipariş ücreti iade edilir.
 • TRABİS'e geçiş işleminde kurumun kayıt ücretlerinde değişiklik yapacağını bildirmesi durumunda Turhost kayıt öncesinde ücret iadesi yapabilir veya ücret farkını talep edebilir.
 • Belgesiz domain kayıtlarında sahiplik bilgisi kayıttan sonra değişitirilemez. Kayıt öncesinde iletilen bilgilerin doğruluğu kullanıcının sorumluluğundadır.
 • TRABİS'e geçiş öncesinde ön sipariş talebinde bulunulan alan adının bir başkası tarafından belgeli olarak kaydedilmesi durumunda Turhost ücret iadesi yapar.
 • Turhost herhangi bir neden göstermeksizin ön sipariş işlemini ücret iadesi yaparak iptal edebilir.
 • TRABİS'e geçiş öncesi kayıtların açılmasına son 1 gün kalana kadar siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ön sipariş talebinde bulunulan alan adı için, genel kayıt dönemi başladıktan sonra cayma veya iade söz konusu değildir.
 • Domainin kaydedilmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

Taksitli Ödeme Seçenekleri

 • Taksit tutarı ve taksitten doğan vade farkı; banka ve kredi kartlarına göre farklılık gösterebilir.
 • Turhost taksitlendirme seçenekleri bankanızın sağlamış olduğu taksitli kartlarda geçerlidir.
 • Taksitli ödemeleriniz için Bonus, Axess, Maximum ve World kart kullanabilirsiniz.
 • Turhost ödemelerinin taksitlendirilmesi; 12 aya varan taksit seçeneklerini kapsar. Dilerseniz 2, 3, 6, 9 ve 12 taksitle ödeme yapabilirsiniz.